Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Wietnam planuje wznowić wydobycie rzadkich ziem
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-21-51095730
Skontaktuj się teraz

Wietnam planuje wznowić wydobycie rzadkich ziem

2023-11-01

Latest company news about Wietnam planuje wznowić wydobycie rzadkich ziem
Wietnam planuje wznowić wydobycie rzadkich ziem
 
Źródło: Voanews
Wietnam planuje uruchomić największą kopalnię rzadkich ziem w przyszłym roku.Rzadko występujące ziemie pomagają w rozwoju zaawansowanych technologii.
The United States Geological Survey (USGS) says rare earths are a set of 17 metallic elements that are necessary in the production of high-tech products from mobile phones and electric vehicles to advanced weapons.
Chiny posiadają tylko około jednej trzeciej światowych zasobów ziem rzadkich.Ale według badań Marsh McLennan z 2022 roku, kraj ten kontroluje ponad 60 procent wydobycia rzadkich ziem i 85 procent zdolności przetwórczych na całym świecie..

USGS szacuje, że Wietnam ma drugie co do wielkości rezerwy rzadkich ziem na świecie po Chinach.Prezydent Joe Biden podpisał umowę podczas swojej wizyty w Wietnamie, aby pomóc krajowi w pozyskaniu inwestorów do otwarcia działalności górniczej..

 

Umowa jest krokiem w kierunku pomagania kraju w Azji Południowo-Wschodniej w budowaniu łańcucha dostaw ziem rzadkich.Warunki umowy obejmują rozwój zdolności kraju do przekształcania surowców w metale stosowane w magnesach dla pojazdów elektrycznych, smartfony i turbiny wiatrowe.
W pierwszym kroku rząd Wietnamu planuje wystawić na aukcji kilka obszarów kopalni Dong Pao dla inwestorów przed końcem roku.
Tessa Kutscher jest dyrektorem w australijskiej firmie Blackstone Minerals, która planuje złożyć ofertę na projekt.Kutscher powiedział agencji Reuters, że inwestycja Blackstone będzie warta około 100 milionów dolarów, jeśli wygra.Dodała, że firma rozmawia z producentami samochodów elektrycznych, w tym VinFast i Rivian, o możliwych kontraktach dostaw.
Nieoznaczone zdjęcie pokazuje pola ryżowe, gdzie planowana jest fabryka przetwarzania rzadkich ziem w pobliżu kopalni Nam Xe w prowincji Lai Chau w Wietnamie.

Nieoznaczone zdjęcie pokazuje pola ryżowe, gdzie planowana jest fabryka przetwarzania rzadkich ziem w pobliżu kopalni Nam Xe w prowincji Lai Chau w Wietnamie.

 

Kopalnia Dong Pao
Kopalnia Dong Pao jest nieaktywna od co najmniej siedmiu lat.Zatrzymał projekty wydobywcze w Dong Pao po tym, jak Chiny znacznie zwiększyły podaż rzadkich ziem, aby obniżyć ceny..
Rafinacja rzadkich ziem jest skomplikowana, a Chiny kontrolują wiele technologii przetwarzania.

Niemniej jednak Uniwersytet Górniczy i Geologiczny w Hanoi twierdzi, że ziemie rzadkie w Dong Pao są stosunkowo łatwe do wydobycia i w większości koncentrują się w rudzie bastnaesite.Rzadkoziemne rudy zostaną następnie mielone na proszek i przetworzone na tlenek rzadkoziemnych (REO).

 

Luu Anh Tuan jest prezesem Vietnam Rare Earth (VTRE).000 ton rzadkoziemkowych tlenków równoważnych rocznie.
Ta kwota byłaby nieco niższa od produkcji kopalni Mountain Pass w Kalifornii, jednej z największych na świecie, która wyprodukowała 43 000 ton pierwiastka w 2022 roku.
W lipcu rząd Wietnamu ogłosił, że planuje rozwinąć dodatkowe kopalnie, aby do 2030 r. wyprodukować do 60 000 ton ekwiwalentu REO rocznie.
Po oddzieleniu tlenki są przekształcane w metale do wykorzystania w magnesach i innych produktach przemysłowych.UDepartament Energii mówi.

Ale VTRE pracuje nad projektem budowy fabryki metalizacji z południowokoreańską Setopią.

 

Dudley Kingsnorth jest profesorem w Western Australia School of Mines na Curtin University.Wietnam "ma zasoby, doświadczenie w wydobyciu i przetwarzaniu, aby zapewnić alternatywy dla Chin".
 

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Proszek do polerowania ziem rzadkich Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 rareearthpowder.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.